rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - wrzesień 2010


Komentarzy (1)

Rządowa strategia pogrzebowa .

  


Wiele absurdów przeróżnych ekip rządowych w naszym kraju już przeżyłem, ale dotychczas nie było jeszcze takich makabrycznych planów, aby za nieudolność polityków musiały płacić rodziny dotknięte tragedią śmierci najbliższych.

Oto najwybitniejsi ekonomiści Donalda Tuska POszli na całość i chcą łatać dziurę budżetową zmniejszeniem zasiłków pogrzebowych !

Kwota zasiłku pogrzebowego jeszcze przed obniżką nie pokrywała wszystkich kosztów związanych z godnym pożegnaniem zmarłego, wykupieniem miejsca na cmentarzu( kościelnym lub komunalnycm), pochówkiem i skromnym nawet nagrobkiem .

Profesor ekonomii, który wpadł na tak genialny pomysł powinien publicznie wyjawić z czego mają zrezygnować najbliżsi zmarłego ?!

Czy zamiast trumien ma być wprowadzony amerykański zwyczaj foliowych worków ?

Czy zamiast zatrudniać grabarza, rodziny zmarłych mają we własnym zakresie kopać groby ?

Skąd wtedy rząd weźmie zasiłki dla bezrobotnych grabarzy ?

Czy zamiast wykupywania miejsca na cmentarzach rząd powróci do pradawnych zwyczajów chowania zmarłych w grotach skalnych ?

Czy rząd wyda zakaz kupowania wieńców ?

Czy rząd zakaże stawiania krzyży na grobach i zapalania zniczy , bo to są dodatkowe koszty ?

W jaki sposób rząd wyobraża sobie przewiezienie zwłok do kościoła i na cmentarz ?

Czy wyjdzie rozporządzenie SANEPIDU zezwalające na przewożenie ciał zmarłych w prywatnych samochodach i autobusach ?

Skąd rząd weźmie wtedy pieniądze na zasiłki dla bezrobotnych ze zbankrutowanych firm pogrzebowych ?

A może Rząd Platformy Obywatelskiej chce zmniejszyć umieralność Polaków ?

Zatem nie medycyna, a ekonomia zdaniem rządowych ekspertów ma zadecydować o zmniejszeniu umieralności w naszym kraju ???

Czołowi eksperci Premiera Donalda Tuska doszli najwidoczniej do wniosku, że jak się zmniejszy zasiłek pogrzebowy o połowę , to Polakom odechce się umierać i będą bardziej dbali o swoje zdrowie.

Platforma Obywatelska rozpocznie nową kampanię podwyższania świadomości obywatelskiej pod hasłem :

DBAJ O ZDROWIE, BO NIE WARTO UMIERAĆ, GDYŻ ZASIŁEK POGRZEBOWY ZMNIEJSZAMY DO POŁOWY !

Aby dłużej żyjący Polacy nie obciązali budżetu na starość, rząd PO już planuje reformę emerytalną w postaci przedluzenia wieku emerytalnego być może nawet do 80 roku życia.

SLD idzie jeszcze dalej w planach oszczędnościowych , bo trwają dyskusje przedstawicieli tej postkomunistycznej partii na temat zalegalizaowania eutanazji tak , aby ktoś, kto popadnie w depresję gdy już osiągnie te 80 lat będzie mógł .... ulżyć budżetowi .

Platforma Obywatelska i jej rząd, nie oszczędza jakoś na wojnie w Afganistanie ani na kolejnych kampaniach wyborczych, lecz chce oszczędzać na naszczęściu ludzi , dotkniętych śmiercią najbliższych .

PANIE PREMIERZE TUSK , NIECH PAN SZUKA OSZCZĘDNOŚCI W WYDATKACH SWOICH MINISTRÓW, A ZASILKI POGRZEBOWE ZOSTAWI W SPOKOJU !

W Polsce od wieków, ludziom zmarłym okazuje się szacunek, a ich bliskim współczucie , dlatego pomysł zmniejszenia zasiłków pogrzebowych przejdzie do historii jako najbardziej bezduszne wyrachowanie ekspertów rządowych.

Rajmund Pollak

2010-09-10 | Dodaj komentarz
wNQX6TpjCb
2014-06-03 12:57:52
mai sus, vad ca esti un imbecil cu ltusru...O sa supleez cu perseverenta, prin vizitele mele, cu comentarii nu ma bag, lipsa de prezenta a domniei tale.La nevoie o sa intru si de 10 ori pe fiecare postare, numai sa nu se simta la numar...Este bine asa ?


Słowa bywają piękne, ale w ostatecznym rozrachunku liczą się tylko czyny.

Hasło Rewolucji Francuskiej :"wolność, równość, braterstwo" było najkrótszą ideową kwintesencją doczesnych dążeń, wyrażonych słowami. Natomiast rewolucyjne czyny dokonane dla realizacji tego hasła, okazały się jego całkowitym zaprzeczeniem.

Przymusowy egalitaryzm okazał się sprzeczny z pojęciem wolności, a instytucjonalne braterstwo-symbolem zniewolenia wielu narodów. Ideologia skrajnej równości narusza w sposób oczywisty prawa natury i logikę matematyki !

Gdyby w imię równości zniwelowano wszystkie góry i zasypano doliny, a potem przejechano walcem po całym globie, to nie byłoby strumyków ani rzek, nie byłoby skał ani wąwozów tylko... idealna równość .

Gdyby wszystkie rośliny miały być równe, to trzeba by było powycinać drzewa i pozostałby tylko jałowy step .

Ideałem równości jest pustynia pod tym wszakże warunkiem, że byłaby wolna od wydm i oaz.

Zatem perspektywa równości w naturze byłaby niezbyt zachęcająca .

W aspekcie społecznym , Rewolucja Francuska rozpoczęła walkę o równość od oddziałów paramilitarnych.

Szybko jednak okazało się , że takie wojsko, w którym żolnierze i oficerowie są sobie równi, staje się w końcu motłochem, który grabi i niszczy wszystko co napotka na swojej drodze !

Motłoch ten wprowadzał we Francji zasady równości mordując arystokratów i księży, gwałcąc szlachcianki i zakonnice oraz plądrując katedry i pałace .

W Notre Dame de Paris porozwalano figury świętych, a na oltarzu urządzano pijackie orgie dla chwały rewolucji, bo istnienie Pana Boga uznano za sprzeczne z ideami równości .

Gdy motłoch już sie znudził plądrowaniem i nie wystarczyła mu ani głowa króla, ani głowy arystokratów, to zaczęto używać gilotyny do ścinania głów przywódcom rewolucji .

Cała awantura zakończyła sie w końcu tym , że Napoleon Bonaparte przekonał ocalałych wodzów rewolucji, że zamiast przelewać braterską krew ( w imię równości i braterstwa ) , to lepiej będzie skierować gniew ludu w stronę sąsiadów i dokonać eksportu rewolucji.

Skończyło się to dla motłochu zamordyzmem i wprowadzeniem dyktatury cesarza Bonapartego, a w wojskach napoleońskich znowu bylo normalnie, co oznaczalo, że szeregowy przestał być równym oficerowi !

Następny wielki bój o równość rozpoczął się od wymordowania całej rodziny cara Rosji.

Potem rewolucyjnych mieńszewików wytłukli na śmierć jeszcze bardziej rewolucyjni bolszewicy, którzy uderzyli na Polskę, aby zrewoluconizować całą Europę, natomiast niemieccy dokerzy z Hamburga, w imię proletariackiego braterstwa odmówili załadowania broni na statki, które miały popłynąć z pomocą dla Rzeczypospolitej.

Dzięki cudowi nad Wisłą 15.08.1920 roku, nie doszło do zjednoczenia Europy pod sztandarem internacjonalizmu, jednak w ZSRR kontynuowano wprowadzanie komunizmu.

Gdy w miastach Kraju Rad zaczął panować głód, to Stalin obarczył za to winą kułaków i zaczęto wprowadzać równość na wsi poprzez kołchozy, co skończyło się smiercią głodową wielu milionów pozbawionych ziemi rodzin chłopskich .

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich podniósł prawo braterstwa narodów i równości mas pracujących miast i wsi do rangi konstytucyjnej, za co zyskał historyczną już nazwę największego w historii więzienia narodów !

Gdy ZSRR zbankrutował , to na straży braterstwa i równości stanęla biurokracja UE .

Trybunał w Strasburgu zakazał umieszczania krzyży w szkołach włoskich, bo przecież stara rewolucyjna zasada równości glosi, że istnienia Pana Boga jest niezgodne z zasadami równości.

Rząd Włoch dopłaca do prywatnego koncerny samochodowego, a wszystkie rządy starej Unii dopłacają do slabnącej waluty Euro oraz do bankrutujących banków , choć to wszystko jest sprzeczne z zasadami ekonomii wolnego rynku jednak zasada rowności w UE jest ważniejsza od wolnej konkurencji .

W Unii Europejskiej wykombinowano Traktat Lizboński, aby stworzyć coś co ma stanowić konstytucję nowego pojmowania równości .

Konkurencja i wolny rynek stoją w rażącej sprzeczności z ideą równości, bo ktoś kto ma inicjatywę i jest pracowity nie jest równy miernotom i leniom, ale eurokraci i na to znajdą zapewne..."braterskie" rozwiązanie.

W nauce też nie może być równości , bo człowiek mądry, czy wynalazca nie może być równy głupcowi lub hochsztaplerowi !

Nie jest równy złodziej czlowiekowi uczciwemu ani trzeźwy- alkoholikowi .

Człowiek przedsiębiorczy nie może być równy bankrutowi .

STARE PYTANIE NIEMIECKOJĘZYCZNEGO FILOZOFA :

"FREIHEIT oder GLEICHKEIT ?" ( wolność albo równość ?) stanowi najbardziej zakazaną refleksję w publistyce Unii Europejskiej i wszystkich w historii rewolucjonistów .

Rajmund Pollak

2010-09-06 | Dodaj komentarz
Jarosław Babicki
2010-09-06 12:05:35
Bardzo dobry wywód, panie Rajmundzie. Tak ,niestety, często bywało w historii świata, iż pewne systemy chciały lepiej urządzić świat od Pana Boga i dlatego się tak degenerowały. I tak też jest z Unią Europejską. W tym jednak przypadku stopień zdemoralizowania jest dużo bardziej rozległy : 1) przemysł aborcyjny , 2) przemysł pornograficzny w tym przemysł pedofilski , 3) przemysł in vitro (ciekawe jak w mediach nie istnieje pojęcie naprotechnologii , która jest kilkaset razy tańsza , a na chama promowane jest in vitro) ,4) "małżeństwa" homoseksualne ,5) adopcja przez te pary dzieci , 6) parady dewiantów , 7) promowanie różnych form okultyzmu ( np. reiki, magia , różdżkarstwo) , 8) szerzenie się satanizmu ( np. w muzyce, ale nie tylko) , 9) socjotechnika w mediach , 10) eutanazja , 11) klonowanie , 12) coraz bardziej niebezpieczna masoneria itd. Odnośnie pańskiego blogu, chciałem Panu pogratulować. Jako nieliczny wyróżnia się na bielskiej scenie. Jest on prawdziwy i szczery o podbudowie moralnej i patriotycznej. Proszę się nie zrażać uszczypliwościami ludzi , którzy mają do zaoferowania tylko epitety. Tak trzymać.
Rajmund Pollak
2010-09-06 16:14:52
@ Jarosław Babicki, Miło mi Pana poznać i bardzo dziękuję za tak merytoryczny komentarz. Powiem szczerze, że taki wpis zobowiązuje mnie do jeszcze lepszej pracy. Pozdrawiam Rajmund Pollak
xt1ILFGKN
2014-06-03 11:28:46
I told my kids we'd play after I found what I needde. Damnit.


Marek Migalski, to politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

W trakcie kampanii do PE wyjaśnił , dlaczego kandyduje do Parlamentu Europejskiego - "Każdy ornitolog chce kiedyś polecieć" .

Zatem jasno dał do zrozumienia, że zamierza w praktyce wypróbować swoje naukowe teorie politologiczne.

Czy znamy nowe odkrycia socjologiczne politologa Migalskiego na terenie Parlamentu Europejskiego ?

Czy eurodeputowany, rodem z UŚ zasłynął jakimkolwiek porywającym wystąpieniem w Brukseli lub w Strasburgu ?

Czy wywalczył dla Polski równouprawnienie w ramach UE z takimi krajami jak Niemcy, Francja i Belgia w zakresie dopłat do rolnictwa ?

Jakoś na te tematy cicho, natomiast głośno się zrobiło o politologu, gdy dołączył do chóru krytykantów brata tragicznie zmarłego Prezydemnta R.P.

W sytuacji, kiedy Platforma Obywatelska skupia już praktycznie w swoich rękach pełnię władzy, mam poważne wątpliwości czy eurodeputowany Marek Migalski wyraża obecnie troskę o przyszłość opozycji, czy raczej podąża z wiatrem ...aby się wznieść i wyżej polecieć (bo..." każdy ornitolog chce kiedyś polecieć") .

Nie chodzi mi o ograniczanie wolności słowa, bo osobiście również krytykowałem prezesa PiS za jego wypowiedzi na temat SLD i Edwarda Gierka w kampanii wyborczej, ale też przeciwstawiałem się skrajnym osądom Jarosława Kaczyńskiego, który przecież również wiele dobrego uczynił dla Polski, w trakcie swojej działalności politycznej.

Należy pamiętać, że istnieje granica między krytyką, a próbami dyskredytacji byłego premiera, które są stosowane metodami socjotechniki i najnowszej politologii.

Tak się składa, że miałem okazję bliżej poznać pana Marka Migalskiego, gdy byłem Radnym Sejmiku Województwa Ślaskiego, a on był wtedy gwiazdą mediów unoszoną na fali politologii .

Bardzo zastanowiła mnie ta sprawa, że naukowiec z UŚ,( gdzie znajduje się centrum ideologiczne Ruchu Autonomii Śląska prowadzone przez dr Gorzelika) był ekspertem politologicznym nie tylko w lokalnych mediach, ale również w ogólnopolskiej telewizji publicznej.

Było dla mnie jasne i oczywiste, że ktoś z samych szczytów politycznej władzy go lansuje, bo tylko naiwni myślą, że telewizja i radio publiczne działają na zasadach przypadkowego doboru rozmówców .

Początkowo nawet podziwiełem dr Migalskiego za jego błyskotliwość i inteligencję, ale gdy najpierw ze mną ze zrozumieniem rozmawiał na temat groźby jaką stanowi dla Polski RAŚ, a potem publicznie w telewizji ironizował na mój temat, to przestałem mu ufać. Pomyślałem sobie: dlaczego nie powiedział mi prosto w oczy tego, co mówi do kamery ?

Potem obserwowałem jak w wielu wywiadach i wystąpieniach działa "pod publiczkę", używając sprytnych sztuczek socjotechnicznych i starych dowcipów .

Gdy w 2009 r. rozpoczęła się kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego i Marek Migalski został umieszczony za poparciem Jarosława Kaczyńskiego na pierwszym miejscu śląskiej listy PiS, to zrozumiałem kto przez ostatnie lata promował politologa z UŚ w mediach publicznych .

W 2010 w czasie kampanii prezydenckiej jakoś Pan Marek Migalski nie krytykował Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedzi korzystne dla SLD .

Dopiero gdy prezes PiS przegrał wybory, ale się nie poddał i działa dalej na scenie politycznej, to politolog rodem z Uniwersytetu Ślaskiego nagle nabrał krytycyzmu .

Nie jest moim celem obrona byłego premiera, lecz tylko refleksja, czy intencją politologa PiS jest dobro partii, dzięki której stał się eurodeputowanym, czy może celem Pana Marka Migalskiego jest powrót do roli gwiazdy mediów ?

Rajmund Pollak

2010-09-03 | Dodaj komentarz
vmYVzX3dpt
2014-06-03 12:30:52
I see, I susoppe that would have to be the case.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516291
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała